JPO V. - JSDH MČ PRAHA - ČAKOVICE

Sídlo jednotky: Ke Zlatému kopci 8, 196 00 Praha 9 - Miškovice, email: JPOMCCAKOVICE@email.cz, č.j. 111108
Velitel JPO: Michal Linhart - 605111099
Zástupce vel. JPO: Martin Slavík - 602591208
Strojní služba - Volodymyr Tatyga
Technik CHTS - Aleš Brom

Technici ochrany obyvatelstva: M. Linhart, M. Slavík, A. Brom, L. Horský

Ludvík Hrdina, Roman Ulrich, Denny Blažků, Ing.Michal Motyčka, Vladislav Hoša, Václav Koča, Aleš Brom, Martin Krčil, Tomáš Koudelka, Lukáš Horský,Hynek Horský,Kupka Lukáš, Liška Richard, Matěj Poláček, Lukáš Zima, Petr Brautigam,

Krátká informace o JPO: Jednotka požární ochrany kategorie V. (JPO V.) s názvem Jednotka sboru dobrovolných hasičů MČ Praha - Čakovice vznikla a její činnost se datuje dnem 1. prosince 2012. Zřizovatelem tohoto subjektu je MČ Praha - Čakovice a účelem zřízení je zajištění požární ochrany a ochrany obyvatelstva v naší městské části, zejména dle zákona ČNR č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů a řídící se vyhláškou č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek požární ochrany. Jedná se především o represivní složku IZS, která je zařazena do plánu územního pokrytí jednotkami požární ochrany.

Funkční značení u JSDH:

Následující tabulka ukazuje hodnostní značení, které se nosí nejčastěji na pracovních stejnokrojích (tzv. PS II). Tyto stejnokroje se používají pouze při výcviku nebo údržbě techniky. U ostatních událostí se používají zásahové oděvy, na nichž toto označení chybí.

Hasič                   Hasič po 3 letech členství               Strojník                            Technik

Velitel družstva                        Velitel družstva,                 Velitel jednotky

zástupce velitele