Bouře opět zaměstnala hasiče

05.08.2013 22:00

Nedělní podvečer 4. srpna 2013 přinesl do ČR opět silné bouřky, které byly doprovázeny jak vydatným deštěm, tak mohutnými poryvy větru. Praha byla zasažena kolem 18. hodiny a více než vydatný déšť zde páchal škody mohutný poryv větru, který ničil vše co mu přišlo do cesty. Hasiči z celé Prahy měli napilno. Naše jednotka byla krajským operačním střediskem hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy vyslána v 18.39 hod. na případ likvidace po větrné smršti do Braníka na Prahu 4. Jednalo se o jednu z nejvíce zasažených lokalit v Praze. Zde jsme měli za úkol odstranit padlý mohutný strom, který svou délkou napříč zatarasil ulici, poničil ploty dvou pozemků, ale co bylo horší, spadl přímo na střechu rodinného domku, kterou poškodil. Na místo události byl povolán jeřáb, který strom zprvu stabilizoval a po částečném ořezání přemístil ze střechy na zem, kde jsme jej již bezpečně rozřezali a odstranili z komunikace. Celý zásah nám trval přibližně 4 hodiny. Večer tímto pro nás rozhodně neskončil. Čtyři minuty před půl jedenáctou hodinou večerní vyjíždíme k dalšímu případu.

Ilustrační foto: archiv JSDH