O putovní pohár starosty Letňan a Letňanský železňák - IX. ročník opět prověřil hasičské jednotky

12.04.2014 09:00

Soutěž, která je každým rokem pro dobrovolné jednotky prověřením akceschopnosti, proběhla dne 12. dubna již 9. ročníkem na území Prahy 18 - Letňany. Do toho letošního se přihlásilo celkem 13 družstev a to opět nejen z Prahy. JSDH MČ Praha - Čakovice vyslala svůj tým taktéž a s celkovým 4. místem s přihlédnutím na zúčasněnou "konkurenci" jsme nadmíru spokojeni. Opravdu reálné disciplíny typu taktika při hašení budovy, dopravní nehoda se zraněním, vyproštění zvířete z výšky, řezání motorovou pilou a další a další, jsou smysluplným testem připravenosti jednotek sborů dobrovolných hasičů. Jako doplňková je pak disciplína "Letňanský železňák", kdy se jedná o vyběhnutí 14-ti pater výškové budovy, tzv. v plné polní, tedy v zásahovém kompletu a dýchacím přístrojem na zádech. V celkovém hodnocení se jedná o poměrně fyzicky náročnou soutěž, která ale dává velitelům jednotek příležitost otestovat si, jak své "ovečky", tak vypilovat různé taktiky či postupy. Prostě konečně pořádná soutěž.