Česko sužuje sucho a vysoké teploty

24.07.2013 14:00

Druhá polovina července s sebou přinesla velké sucho a tropické teploty beze srážek. Výhled Českého hydrometeorologického ústavu, co si týče srážkových úhrnů, není vůbec optimistický. Sucho nás má doprovázet dál, kdy slabší přeháňky můžeme očekávat ve čtvrtek 25. 7., ovšem až do konce týdne budou teploty atakovat 40 stupňů Celsia přes den a v noci se mají pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. Pro lidský organismus znamená takovýto extrém velké riziko. Podstatné je pravidelné doplňování tekutin (žádný alkohol nebo slazené nápoje) a pokud to je jen trochu možné, tak se nezdržovat na přímém slunci. Pozor na klimatizaci nebo větráky. Prudké změny teplot a to už o 8 stupňů Celsia, lidské tělo taktéž vystavují náchylnostem k různým onemocněním jako např. záněty spojivek či středního ucha nebo jednoduše nachlazení. Dalším velkým rizikem, vlivem tohoto počasí, jsou požáry. V současnosti a v rámci prevence doporučujeme upustit od venkovních činností s otevřeným ohněm (především v prostředí se zvýšeným rizikem vzniku požáru), popřípadě že se rozhodnete s ohněm zacházet, zajistěte dostatečné protipožární opatření! Přejeme všem, co nejpříjemnější léto.

Ilustrační foto