Mimořádná situace v Praze - Povodně 2013

04.06.2013 17:03

Praha zažívá již několik dní těžké chvíle. Voda valící se do metropole postupně zaplavuje všechny nechráněné prostory, hasiči z celé Prahy a armáda ČR staví protipovodňové bariéry. Před kulminací Vltavy protékalo metropolí více jak 3000 m3 za sekundu. Naše jednotka byla nasazena na likvidaci následků této mimořádné situace již v sobotu 1. 6. 2013 a dále pak každý další den, kdy jsme prováděli především odčerpávání zatopených oblastí a stavbu protipovodňových bariér v lokalitách nejprve MČ Praha - Čakovice a následně Libně, Kampy, Tróji a Holešovic. V současné chvíli, tedy v úterý 4. 6. 2013 již Vltava ubírá na síle a další záplavy v metropoli již nehrozí. Praha počítá škody.

Stavba protipovodňové bariéry Thomayerovy sady, Praha 8

Únava byla opravdu veliká, podmínky provizorní

Pohled na rozvodněnou Vltavu z Vodácké stezky v Tróji na Praze 7

Stavba protipovodňové bariéry "Hladová zeď" v Tróji na Praze 7

Naše hasičská Lízinka odpočívá v ulici Jankovcova v Holešovicích