Pražští hasiči vyhlásili veřejnou sbírku pro pozůstalé po Janu Odermattovi

15.03.2017 15:00

Veřejnou sbírku iniciovalo Odborové sdružení hasičů Praha ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hlavního města Prahy. Získané finanční prostředky budou předány rodině Jana Odermatta.

Jan Odermatt nastoupil k pražskému sboru 13.12.1993. Celou dobu sloužil na hasičské stanici Radotín ve směně “B" a po absolvování specializačních kurzů se stal technikem chemické služby. Byl zkušeným hasičem, pracoval samostatně, ale zároveň uměl podpořit týmovou práci celé jednotky.

Při zásahu u požáru lakovny v obci Zvole dne 14. února 2017 došlo k vážnému zranění příslušníka pražských hasičů Jana Odermatta z hasičské stanice Radotín. I přes okamžitě poskytnutou předlékařskou pomoc na místě zásahu a následnou hospitalizaci na anesteziologicko-resuscitačním oddělení kladenské nemocnice svému vážnému zranění podlehl.

Číslo účtu: 2401166457/2010
Přehled transakcí na webu FIO Banky
Sbírka je pořádána v období od 15. 3. 2017 do 30. 6. 2017.

Jan Odermatt byl skvělý kolega a kamarád. Pro pražské hasiče je jeho odchod bolestnou ztrátou.

Jménem jeho rodiny děkujeme za vlnu solidarity a za finanční pomoc, kterou po ukončení sbírky předáme pozůstalým.

 

por. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha