Přívalový déšť páchal škody i v naší městské části

23.05.2014 16:00

Velmi silná bouřka s přívalovým deštěm páchala velké škody během pátečního odpoledne dne 23.5. i v naší městské části. Během chvíle došlo k zatopení několika desítek prostor a také k polámání obdobného počtu stromů. Již tradičně došlo k zalití komunikace Za tratí (od Globusu směrem k teplárně), kde vytvořené jezero likvidovalo družstvo HZS st. 10 Satalice, ale taktéž došlo např. k zatopení parkoviště, garáží a sklepů u Bendlovy ulice v Miškovicích (likvidovala JSDH MČ Praha - Čakovice), kde valící se voda s bahnem zanechala spoušť. Takto silná a vydatná průtrž se naší městskou části naposledy prohnala koncem 80. let minulého století, nechali se slyšet starousedlíci. Doufali jsme, že takto vydatný déšt do této lokality další desítky let nedorazí, ovšem v úterý 27.5. se situace opakovala, respektive tu páteční daleko překonala. Opět v odpoledních hodinách došlo k mohutnému přívalovému dešti, a vše z pátku uklizené bylo opět pod vodou. Na parkovišti v Bendlově ulici došlo tentokrát i k zatopení 3 vozidel, jejichž majitelé nestačili přeparkovat. Na 20-ti minutový deštík škody velké. Snad už by se situace měla koncem týdne (30. května) zlepšit a oblačnost by se měla protrhávat. Opět doufáme.