Velmi teplé a suché počasí, vydatné bouřky s kroupami - zvýšená opatrnost

09.06.2014 15:00

Tropické teploty nad 30 stupňů Celsia, v úterý 10.6. a středu 11.6. atakující až 36 stupňovou teplotní hranici. Velmi teplé a suché počasí nás bude doprovázet v nejbližších dnech. Výhledově se ze středy na čtvrtek (11.6. - 12.6.) přes naše území přežene bouřková oblačnost, která s sebou přinese vydatný déšt, místy i kroupy. Teplota se pak do konce týdne sníží přibližně na hranici 25 stupňů Celsia, bouřky pak očekávejme ještě v sobotu 14.6. Současné vedro s sebou přináší velká rizika. Při takto teplém a suchém počasí je nutná zvýšená opatrnost při činnostech s otevřeným ohněm (vysoké riziko vzniku požárů). Dále je nutný pravidelný pitný režim, hrozí přehřátí organizmu (pozor alkohol dehydratuje :-) ). Osobám trpícím na srdeční potíže a důchodcům se nedoporučuje vycházet na přímé sluneční světlo, omezit pak fyzickou zátěž platí pro všechny. Pozor na klimatizace, rapidní teplotní změny tělo trestá (nevystavujte organizmus teplotním rozdílům větším jak 5 stupňu Celsia). Nepodceňujte prevenci, vždy jde o zdraví !!!

Ilustrační foto