Vysoké teploty vystřídaly bouřky a vydatný déšť

28.06.2017 08:00

Tropické teploty které doprovázely začátek kalendárního léta, příchodem studené fronty ve středu 28.6. skončili. V noci ze středy na čtvrtek zasáhly nejen území hl. m. Prahy vydatné lijáky, během 6-ti hodin spadlo 60 mm srážek a dalších 30 mm se v zápětí očekává. Český hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu na jev extrémní srážky. Byla vyhlášena také povodňová pohotovost, kdy na území hl. m. Prahy a většině jejich tocích nastal 1. stupeň povodňové aktivity. Ve čtvrteční podvečer by měla intenzita deště ustávat a v dalších dnech by nás mělo doprovázet převážně oblačno až zataženo s teplotami lehce nad 20 st. Celsia s ojedinělými přeháňkami. Vydatnější déšť se objeví opět až v neděli 2.7. Měsíc červenec pak bude teplotami průměrný.

 

Ilustrační foto