Zvýšené riziko vzniku požárů

16.07.2013 22:00

Meteorologové varují před horkým a suchým počasím, doprovázeným silnými poryvy větru a to na celém území ČR. Takovéto počasí značně zvyšuje riziko vzniku požárů. Nebezpečí nejvíce hrozí v přírodním prostředí, tedy nejvíce jsou ohroženy travní porosty, keře, pak přírodní celky jako lesy, parky, pole, louky atd. V případě požáru se jedná vždy o velice komplikovaný a časově náročný zásah se značnou majetkovou a ekologickou škodou. Zákon jasně hovoří o tom, že se máme chovat tak, abychom nezavdali příčinu vzniku požáru. Všechno má svá pravidla, které je třeba dodržovat. Musíme si taktéž uvědomit, že rodiče jsou zodpovědni za své nezletilé ratolesti. Důsledná preventivní opatření z Vaší strany značně snižují toto riziko. Jakékoliv podezření na vznik požáru okamžitě hlaste na bezplatnou telefonní linku 150 nebo 112.

Ilustrační foto